Civilizace


 kategorie: strategie
 rating: 94 %
 rok výroby: 1991
 společnost: Microprose
 velikost: 1718 kB
 downloadů: 1654
 download: civilizace.zip, (2)
 midi: -
 čeština: -
 podobné hry:

Civilizace 2,
Civilizace pro windows

   A teď opět nejklasičtější klasika ze všech klasik. Civilizace. Naprosto dokonalá hra, kterou musel úplně každý milovat. Neznám jediného člověka, který by o ní prohlásil něco jiného, než že je prostě skvělá.
  Příběh vašeho národa se začíná odehrávat v dávné minulosti. Kolona osadníků založí kolem roku 4000 před Kristem malé městečko. Zpočátku jsou vaše znalosti a technologie jen velmi primitivní, ale postupem času začnete objevoval důležité věci, které vám umožní stavět lepší zbraně, lépe poznávat přírodu a okolní svět a nebo jen udělají občany vaší země šťastnějšími. Jak budete prozkoumávat okolí, zjistíte, že kolem vás, žije spousta jiných přátelských i nepřátelských národů. Můžete s nimi obchodovat, vyměňovat si znalosti, uzavírat mírové dohody, ale občas s nimi budete muset i válčit. A je jedno, jestli povedete boj, kvůli strategicky významnému území, či kvůli tomu, že se odmítnete podrobit mocnému nepříteli, který za vaši svobodu žádá velké odškodné. Války zůstanou vždy stejně kruté (viz Fallout, že ;-) a na jejím konci si buď podrobíte dobitá území a nebo budete muset spolknout hořkou porážku a připravovat odvetu na pozdější chvíle.
  Záleží jen na vašich schopnostech a umu, jestli vaše civilizace bude vzkvétat a dokáže postavit vesmírnou loď, jež bude schopna doletět až k Alfě Centauri a tam založit nový a lepší svět. Stejně tak, ale můžete skončit v zapomnění a o vašich činech se dozví až archeologové z vykopávek, které zbudou jako jediná vzpomínka na vaši vládu.
  Shrnuto a podtrženo: myslím, že nepřeháním, když řeknu, že Civilizace je asi nejlepší strategií všech dob. Můžete ji hrát stokrát a stejně vás neomrzí. Můžete vést zuřivé války s použitím nejmodernějších zbraní, můžete zákeřně krást technologie rozvinutějším zemím, můžete vysílat špiony do všech koutů světa. Zkrátka máte nespočet možností, jak tuhle hru hrát. Je jen na vás, kterou z nich si vyberete.
  

- zpět na seznam strategických her -

Ratings top five

 


 


Přidat k oblíbeným


Copyright © 2001-2002
   
    
 1.  Civilizace 2 96 %
 2.  Civilizace pro windows 95 %
 3.  Civilizace 94 %
 4.  Colonization 90 %
 5.  Warcraft 88 %
  
 

Downloads top five

 

 1.  Civilizace 2 1990
 2.  Civilizace pro windows 1788
 3.  Civilizace 1654
 4.  UFO - enemy unknow 1476
 5.  Colonization 1451
  
 
Abandonware stránky

Aaargh Games

Abandonware

TOP100

CzechAbandonware

TOAR

GameRing

EliteToplist

GamesAlliance

NoArcade

Ghoulz

top200

Abandonware-top219

Top56

ABC Top sitesK
U
P
T
E

S
I

N
O
V
O
U

H
R
U