Dune


 kategorie: adventury
 rating: 83 %
 rok výroby: 1991
 společnost: Virgin Games
 velikost: 1848 kB
 downloadů: 1459
 download: dune.zip, (2)
 midi: dune.mod, film.mid
 čeština: -
 podobné hry: Dune 2

   Báječná kniha, fantastický příběh, dokonalá hra. Asi tak nějak se dá ve třech bodech shrnout první díl herní trilogie věnované planetě Arrakis. Planetě plné bezcenného písku a obřích písečných červů, planetě na které snad nikdy neprší a které nikdo neřekne jinak než Dune.
   Přesto je ale tento odlehlý a nehostinný kout vesmíru nesmírně důležitý. V nekonečných pouštích této planety lze totiž nalézt a těžit koření, které prodlužuje život. Zdánlivě nudná a mrtvá planeta, tak díky vzácné surovině vzbuzuje obrovský zájem.
   Hlavním hrdinou celého příběhu je Paul Atreides. Jeho rodina přichází na planetu z pověření imperátora, aby získala kontrolu nad těžbou koření. Tu se totiž pro sebe pokusil uchvátit rod Harkonnenů, brutálních válečníků a dlouholetých nepřátel tvého otce. Při plnění náročného úkolu se budete moci opřít o pomoc jediných obyvatel planety, Fremenů, jež dokázali přežít i v takto krutých podmínkách, které na Arrakisu panují. Přesto vás ale čeká dlouhá cesta než dosáhnete "konečného vítězství":-)
   Dune byla na svou dobu jednou z nejlepších her vůbec. Navíc, protože si získala srdce spousty hráčů na celém světě, dočkala se vzápětí po svém vydání druhého dílu, který sklidil nejméně stejný úspěch jako ten první. O několik let později přibyl do rodiny zatím poslední díl, který je však jen dokonalejší kopií Dune II.
   Celá hra je bohužel v angličtině a vzhledem k tomu, že dialogů je zde opravdu požehnaně, můžete si alespoň dobře procvičit jazyk. Tak tedy s chutí do toho:-)
  

- zpět na seznam adventur -



Ratings top five

 


 


Přidat k oblíbeným


Copyright © 2001-2002
   
    
 1.  Little Big Adventure 95 %
 2.  Kyrandia 87 %
 3.  Simon the Sorcerer 86 %
 4.  Teenagent 85 %
 5.  Dune 83 %
  
 

Downloads top five

 

 1.  Quest for Glory 1714
 2.  7 dni a 7 noci 1488
 3.  Little Big Adventure 1487
 4.  Kyrandia 1475
 5.  Dune 1459
  
 
Abandonware stránky

Aaargh Games

Abandonware

TOP100

CzechAbandonware

TOAR

GameRing

EliteToplist

GamesAlliance

NoArcade

Ghoulz

top200

Abandonware-top219

Top56

ABC Top sites



K
U
P
T
E

S
I

N
O
V
O
U

H
R
U