The Legend of Kyrandia


 kategorie: adventury
 rating: 87 %
 rok výroby: 1992
 společnost: Westwood Studio
 velikost: 5156 kB
 downloadů: 1516
 download: kyrandia.zip, (2)
 midi: kyrandia.mid
 čeština: -
 podobné hry: -

   Jedna z nejlepších adventur, která kdy spatřila světlo světa. Tajuplný a trochu depresivně laděný příběh se odehrává v království Kyrandie, jemuž vládne rozumný a laskavý kouzelník Kallak. Veškerá pohoda ale končí se dnem, kdy z mnohaletého zakletí uprchne zlý čaroděj Malcolm a rozhodne se pomstít všem svým nepřátelům. Bohužel jako první mu cestu zkříží právě Kallak a tak jej Malcolm zmrazí jedním ze svých kouzel právě v okamžiku, kdy Kallak prosí svého vnuka Brandona o pomoc před vše nenávidějícím Malcolmem a před zničením celého království.
   Brandon však přispěchá pozdě a nalezne svého dědečka bez známek života. V tu chvíli začíná jeho dlouhá cesta, za vysvobozením zakletého království s touhou zničit zlého čaroděje Malcolma.
   Po cestě se bude muset Brandon sám naučit čarovat. Čeká jej spousta zdánlivě neřešitelných úkolů až se nakonec dostane k samotnému Malcolmovi na hrad, který mezitím ovládnul. Víc nebudu prozrazovat, o hodně bych vás připravil. Takže se prostě připravte na opravdu nebezpečné dobrodružství plné nástrah a Malcolmových ústrků. Počítejte s tím, že za každým stromem na vás může čekat smrt, že kdejaká krásná žabička se může proměnit v třímetrovou ropuchu (fakt nekecám, jedna taková mě tam sežrala:-) no zkrátka, že když k téhle hře usednete večer, tak se asi moc nevyspíte. Hodně štěstí při hledání toho zlého skřeta.
  

- zpět na seznam adventur -


Ratings top five

 


 


Přidat k oblíbeným


Copyright © 2001-2002
   
    
 1.  Little Big Adventure 95 %
 2.  Kyrandia 87 %
 3.  Simon the Sorcerer 86 %
 4.  Teenagent 85 %
 5.  Dune 83 %
  
 

Downloads top five

 

 1.  Quest for Glory 1765
 2.  Little Big Adventure 1539
 3.  7 dni a 7 noci 1531
 4.  Kyrandia 1516
 5.  Dune 1504
  
 
Abandonware stránky

Aaargh Games

Abandonware

TOP100

CzechAbandonware

TOAR

GameRing

EliteToplist

GamesAlliance

NoArcade

Ghoulz

top200

Abandonware-top219

Top56

ABC Top sitesK
U
P
T
E

S
I

N
O
V
O
U

H
R
U