Quest for Glory


 kategorie: adventury
 rating: 80 %
 rok výroby: 1989
 společnost: Sierra On-Line
 velikost: 2616 kB
 downloadů: 1714
 download: qfg.zip, (2)
 midi: qfg1.mid
 čeština: -
 podobné hry: -

   A nyní pro změnu něco pro opravdové pamětníky počítačových her. Jednu z nejslavnějších ne-li vůbec nejslavnější adventuru všech dob. Však jste jistě i vy mladší už něco slyšeli o skvostu jménem Quest for Glory. A pokud ne, tak se v klidu usaďte, stáhněte si následujících 2,5 MB dat a pusťte do dohánění zmeškané látky věnované skutečné klasice.
   Chcete vědět co vás čeká? Inu vězte, že nádherný pohádkový příběh, který z vás udělá (jak je ovšem dostatečně patrno z podtitulu hry) opravdového hrdinu. Neprožijete totiž jeden příběh, ale hned spoustu příběhů najednou, během nichž budete postupně potkávat snad všechny pohádkové bytosti, jež vám přijdou na mysl. Vzpomeňme alespoň na babu Jagu, všežravé loupeživé potvory obývající lavinou zavalené Spielburgské údolí, oheň plivající draky a spousty dalších. S některými z nich budete dokonce muset bojovat, ale i tak většinu úkolů bude třeba řešit rozumem. A právě proto máte už na začátku hry na výběr ze tří hrdinů, z nichž si vyberte toho, který vám bude nejsympatičtější. Každý z nich oplývá jinými schopnostmi, takže každý může prožít úplně jiný příběh. Zkrátka přestože grafika není nijak výjimečná (ostatně, co by jste taky na tu dobu chtěli) příběh, myšlenka a hratelnost jsou naprosto dokonalé.
   Skromné upozornění na závěr: Hra je v angličtině a neexistuje k ní relevantní překlad do češtiny. Před nedávnem se mi ale shodou okolností dostala do rukou nádherná předělávka celé hry do našeho mateřského jazyka. Onen překlad pochází z dílny časopisu Score a kompletně jsou předělány nejen dialogy, ale vůbec celá grafika, takže hra v tomto novém kabátu zabírá téměř 7 MB. Nevím, zda-li se dá někde koupit, ale pokud ne pokusím se domluvit s autory předělávky, zda by souhlasili se zvěřejněním této nádherné pařby.
  

- zpět na seznam adventur -

Ratings top five

 


 


Přidat k oblíbeným


Copyright © 2001-2002
   
    
 1.  Little Big Adventure 95 %
 2.  Kyrandia 87 %
 3.  Simon the Sorcerer 86 %
 4.  Teenagent 85 %
 5.  Dune 83 %
  
 

Downloads top five

 

 1.  Quest for Glory 1714
 2.  7 dni a 7 noci 1488
 3.  Little Big Adventure 1487
 4.  Kyrandia 1475
 5.  Dune 1459
  
 
Abandonware stránky

Aaargh Games

Abandonware

TOP100

CzechAbandonware

TOAR

GameRing

EliteToplist

GamesAlliance

NoArcade

Ghoulz

top200

Abandonware-top219

Top56

ABC Top sitesK
U
P
T
E

S
I

N
O
V
O
U

H
R
U