UFO - Enemy Unknown


 kategorie: strategie
 rating: 84 %
 rok výroby: 1994
 společnost: Microprose
 velikost: 3528 kB
 downloadů: 1476
 download: ufo.zip, (2)
 midi: -
 čeština: ufo1cz.zip
 podobné hry: X-COM: Terror from ...

   Píše se rok 1997. V posledních několika měsících se stále častěji objevují neznámé nepřátelské létající objekty, které po přistání terorizují obyvatelstvo a opět záhadně zmizí. Mezi lidmi se začíná šířit panika a hysterie.
   V srpnu 1998 se Japonci pokusí zřídit obrannou jednotku Kiryu-Kai, která by chránila obyvatelstvo před únosy a experimenty na lidských tělech. Pokus však nebude dotažen do konce. Proto se OSN rozhodne 11. prosince 1998 svolat do Ženevy zástupce nejsilnějších států. Výsledkem setkání bude zřízení přísně tajné jednotky XCom. Mezi její základní poslání bude patřit boj proti mimozemským agresorům, studium jejich technologie a výroba nových zbraní a letadel.
   Tajná základna (Alfa 1) bude vybavena dvěma stíhačkami, jedním transportním letadlem, vojáky, vědci a inženýry. Základna bude postupně rozšiřována a budou zřízeny další sesterské základny. Celý tento tajný výzkum bude financován vládami jednotlivých států. Výše příspěvků bude určena především kvalitou výsledků XComu. Ze všeho nejdůležitější je však zastavit invazi nepřátelských mimozemských bytostí na naši planetu!
   Tolik z tajné zprávy OSN. Jistě jste pochopili, že vás čeká boj o osud planety Země. Neuspějete-li, invazi mimozemšťanů už nic nezastaví a lidská rasa bude zcela určitě vyhubena. Naděje celého lidstva se tedy upírá na vás. Vašimi úkoly bude postupně vybudovat jednotlivé základny a monitorovat pohyb nepřátelských lodí v blízkosti Země. Stejně tak se budete snažit sestřelit co nejvíce nepřátelských objektů. Jejich průzkumem a pitvou padlých ufonů získáte spoustu informací pro další výzkum a boj s nepřítelem. Rozhodně vás tedy nečeká nic snadného. Mimozemšťané ovládají síly, o kterých lidé nemají ani ponětí. Jejich technika je mnohem vyspělejší a rozumové schopnosti daleko převyšují lidské. Budete muset využít všechen svůj um, abyste nalezli jejich tajnou základnu na jedné z planet naší sluneční soustavy a zničili jejich "centální mozek". Hodně štěstí.
  

- zpět na seznam strategických her -

Ratings top five

 


 


Přidat k oblíbeným


Copyright © 2001-2002
   
    
 1.  Civilizace 2 96 %
 2.  Civilizace pro windows 95 %
 3.  Civilizace 94 %
 4.  Colonization 90 %
 5.  Warcraft 88 %
  
 

Downloads top five

 

 1.  Civilizace 2 1990
 2.  Civilizace pro windows 1788
 3.  Civilizace 1654
 4.  UFO - enemy unknow 1476
 5.  Colonization 1451
  
 
Abandonware stránky

Aaargh Games

Abandonware

TOP100

CzechAbandonware

TOAR

GameRing

EliteToplist

GamesAlliance

NoArcade

Ghoulz

top200

Abandonware-top219

Top56

ABC Top sitesK
U
P
T
E

S
I

N
O
V
O
U

H
R
U